Fúkaná izolácia je typ zateplenia stavieb pri ktorom sa rozvláknený izolačný materiál pod vysokým tlakom vháňa do požadovaného priestoru cez hadice s pomocou špecializovaného prístroja.

Fúkaná izolácia – ako jediný spôsob zatepľovania zabezpečí kvalitnú, rýchlu a bezodpadovú aplikáciu aj na veľmi ťažko prístupných miestach!

 

Fúkaná izolácia minerálna

Fúkaná minerálna izolácia

Dokonalé zateplenie = čistá robota = fúkaná izolácia!

Pri zateplení stavby fúkanou izoláciou odpadávajú starosti s dovozom materiálu, uskladnením v interiéri a vynesením na miesto aplikácie. Oproti klasickej rolovanej izolácii sa materiál privezie na miesto určenia a vkladá sa do stroja ktorý je mimo stavby – v aplikačnom aute. Vďaka tomu nevzniká v dome žiadna nečistota ani odpad a nepoškodia sa napr. steny či sadrokartón pri manipulácii s materiálom ako pri rolovanej vate!

 

 

 

 

Fúkaná izolácia celulóza

Fúkaná celulóza

Žiadne odrezky, žiaden stavebný odpad – to je fúkaná izolácia !

Pri fúkanej izolácii nie je nutné počítať s 15 až 20% rezervou materiálu, nakoľko nevznikajú žiadne odrezky či nevyužité časti ako pri rolovanej vate. Materiál sa nafúka v rovnomerne po celej ploche na požadovanú hrúbku a zaplatí sa len také množstvo, ktoré je spotrebované.

Nafúkané za jeden deň!

V strechách býva v často krát obmedzený prístup ako napr. väzníkové krovy, často využívané v bungalovoch, neumožňujú voľný pohyb pod strechou a tým zamädzujú k detailnému uloženiu rolovanej vaty najmä okolo múrov a prekladov. Pri zateplení fúkanou izoláciu stačí len jeden prístup na strop a pomocou hadice sa nafúka izolácia do všetkých častí strechy. Materiál sa dostane úplne všade, dokonalo zaizoluje každý kúsok stropu a to aj okolo problémových miest ako sú káble, rozvody rekuperácie či okolo väzníkov.

 

Minerálna vata

Nesprávne aplikovaná izolácia

Bez medzier a únikov tepla – jedine s fúkanou izoláciou!

Fúkaná izolácia ako jediná vytvorí súvislú izolačnú vrstvu po celej ploche zateplenia a najdôležitejšie je že nevznikajú žiadne medzery = tepelné mosty, cez ktoré by prenikalo teplo v letných mesiacoch smerom do obytných priestorov a v zime neunikalo vykúrené teplo von z obytných priestorov.
Pri rolovanej izolácii nie je možné, uložiť izolačné rolky bez medzier, cez ktoré preniká teplo, alebo vlhkosť. Fúkaná izolácia dokonale vyplní aj komplikované miesta, napríklad okolo elektroinštalácií, vzduchových rozvodov, rekuperácie alebo väzníkov či podhľadoch. Dostane sa do každej medzery či špáry a tým zabezpečí nenahraditeľnú izoláciu po celej ploche.

Aj rekonštruovať sa oplatí s fúkanou izoláciou!

Pri rekonštrukcii starších domov s klasickými trámovými stropmi, kde sa izoluje priestor v dutine stropu je fúkaná izolácia ideálny spôsob zateplenia. Pri aplikácii rolovanej izolácie je nutné vytrhať celú podlahu povaly a následne sa môže vkladať izolácia do dutiny medzi trámy no je potrebné ju znova zakryť novými doskami – čo je veľmi nákladné, pracné a neekonomické!
Ak však použijeme v takomto prípade fúkanú izoláciu – stačí demontovať pár dosiek tak aby sa do nich zmestila aplikačná hadica o priemere 8cm a fúkaná izolácia sa pod veľkým tlakom dostane do každej časti povaly!

Cenová ponuka na fúkanú izoláciu do 3 minút iba u nás v sekcii CHCEM CENU